Genel Bilgi

Evde Köpek Besleme Tüyoları

Evde köpek besleyen aileler bunun nasıl bir ayrıcalık olduğunu çok iyi bilir. Bununla beraber birçok aile de evde köpek beslemek için kendilerine uygun köpek arayışı içerisindedir. Özellikle çocuklu aileler evde bulunacak bir köpeğin çocuk gelişimine de yardımı dokunacağını düşündüğü için bu konuda daha ısrarcıdır. Köpek beslemek için gerekli koşulların sağlanması ve köpeğe rahat bir ortam sunulması ile birlikte evde çok rahat bir şekilde köpek beslenebilir.

Yeme Düzenine ve Mamasına Önem Verilmeli

Köpekler için en önemli şey beslenme ve uykudur. Şayet evde beslenecek köpeklerin yeme saatleri düzenli tutulmalı ve her saat geldiğinde maması aksatılmadan köpeğe verilmelidir. Köpekler alıştıkları saatlerde yemeklerini yerlerse bu durumda sindirim sistemleri de düzenli olur ve tuvalet için dışarı çıktığınızda işiniz son derece kolay olur.

Köpekler için tercih edilecek mamanın kaliteli olması ve köpeğin yaşına uygun olması önemlidir. Köpekler hazır mama ile beslenerek gerekli her türlü gıdayı bu besinlerden sağlayabilir. Ancak köpek yavru ise yavru mama, köpek yetişkin ise yetişkin köpek maması tercih edilmelidir.

Tuvalet İhtiyacı Aksatılmamalı

Köpeklerin evde beklenmedik sürprizler yapmaması için tuvalet alışkanlığına dikkat etmeli ve mutlaka her yemekten sonra köpek dışarı çıkartılmalıdır. Günde 3 ya da4 kez dışarı çıkan köpek tuvalet ihtiyacını rahatlıkla karşılar ve böylece evin kirlenmesi gibi bir durum söz konusu olmaz.

Uyku Düzenine Saygı Duyulmalı

Uyuyan köpekler uyandırılmaktan hoşlanmaz. Özellikle yavru köpekler uyuduklarında uyanana kadar beklemek gerekir. Yavruların gelişimi için gerekli olan uyku düzeni bozulduğunda köpekler de kendilerini huzursuz hisseder ve mutsuz olur. Bu nedenle uyuyan köpekler için uygun ortam oluşturulmalı ve rahatsız edilmemelidir.  Evde küçük yaş grubunun olması durumunda bu durum köpek için bir tehdittir. Gerekli önlemler alınarak köpekler ile çocukların daha güzel bir ilişki kurmaları için gerekli çaba sarf edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı