Genel Bilgi

Evde Beslenebilecek 5 Köpek Türü

Evde Hayvan beslemek en başından beri bir bebeğe bakar gibi büyütmek büyük bir sorumluluktur. Fakat bakım esnasında size vermiş olduğu his hiçbir şeye benzemez. Hayatında hiç hayvan beslememiş kişilere bu durumu tarih etmek neredeyse imkânsızdır. Hayatınızı artık kedinize yada köpeğinize göre değiştirmelisiniz.

Evde kedi beslemek kolay olsada köpek beslemek birçok sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Bunlar tuvalet eğitimi, koltukları ve eşyaları kemirmeme eğitimi, komutlar ve bunun gibi durumlara sabır gösterecek durumda iseniz o durumda köpek beslemek için uygun zamandır. Unutmayın köpekler her şeyi anlar fakat zaman gerektirir.  Evde beslenebilecek en güzel 5 köpek türü aşağıdaki gibidir.

Golden Retriever

Tip olarak büyük görünse de köpekler arasında en sakini ve şirinidir. Ortalama 35- 40 kiloya kadar ulaşabilmektedir. İlgi delisidirler. Çabuk küserler ama hemen barışırlar. Tüylerini sorun etmeyecek ve sürekli olacak ilgilenecekseniz tavsiye edilir.

Chivava ( Şivava )

Sahibini çok sever ve sahiplenir. Dışarıdan gelenlere hep ön yargılıdır. Çanta köpek olarak geçen bu cinsler soğuktan çok etkilenirler. Kıyafet giydirmek zorunda kalırsınız. Çabuk eğitilirler ve ufak olmaları nedeni ile apartmanda bakılabilecek en uygun köpeklerdendir.

Maltesa ( Malta Köpeği )

Köpekler arasında en sevimli suratlı olanlardandır. Ufak olmaları ve beyaz tüyleri tüm sahiplerinin âşık olmasını sağlar. Oyuncu ve bir o kadar akıllı olan cinslerdendir. Kurallar konusunda sıkıntı çıkarabilir bu nedenle mutlaka sert bir dil ile eğitim verilmelidir. Şirin suratına aldırmamalı, içinde munzurluk barındırır. Havlamayı severler.

Jack Russell Terrier

Köpekler arasında en hiperaktif olanıdır. Eğer yaramaz bir çocuğunuz varsa beraber enerjilerini rahatlıkla atabilirler. Şaşkın suratlı olarak geçen küçük köpeklerden olan jack russell aynı zamanda avcı kökeninden geldiği için komutları çok iyi kavrar. Apartman içinde bakılabilecek köpeklerdendir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı