Genel Bilgi

Evde Bakılabilecek Hayvan Türleri

İnsanlara karşı iyi şeyler hissetmek ve merhamet sahibi olmak için sahip olunacak en güzel şey bir evcil hayvandır. Birçok aile bunun bilincinde olarak çocuklarının daha güzel yetişmesi için evlerinde hayvan beslemeyi tercih eder. Hayvanlar seven insanlar insanlara karşı da oldukça naziktir. Evde beslenecek hayvan çeşidinin de fazla olması ailelere birden fazla seçenek sunar. Tercihe göre birden fazla sayıda hayvan beslemek de mümkün olabilir ve birden fazla cins hayvan da bir arada yaşayabilir.

Evlerin Sevimli Dostları Kedi ve Köpekler

Evcil hayvan dendiğinde şüphesiz ilk akla gelen hayvanlar kediler ve köpeklerdir. Bakımı oldukça kolay olan bu hayvanlar evde bir ömür geçirebilir ve ev bireylerine karşı son derece sadık bir dost olabilir. Küçük çocuk açısından herhangi bir sorun teşkil etmeyen evcil hayvanlar erekli bakım ve kontrollerinin yapıldığı taktirde uzun yıllar boyunca aile bireyleri ile bir arada yaşayabilir.

Kediler bu konuda biraz daha evde yaşamaya müsaitken köpeklerin gerekli olduğu durumlarda dışarı çıkartılması gerekir. Köpekler daha fazla ilgi bekleyerek karşılığında aşırı bir sevgi gösterirken kediler daha kendi hallerindedir ve sahibinden aşırı ilgi beklemez.

Rengarenk Kafes Kuşları

Kedi ve köpek için gerekli sorumluluğu alamayan ailelerin yegâne tercihi ise kuşlardan yana olur. Evde rahatlıkla bakılabilecek hayvanlar arasında yer alan kuşlar gerekli bakımlarının yapılması halinde uzun dönemler yaşayabilir. Birçok farklı kuş cinsini kafeste beslemek ve eğitmek mümkündür. Eğitici olmak isteyen aileler tercihlerini muhabbet kuşu cinslerinden yaparak kuşların ilerleyen dönemlerde evcil olmasını ve konuşabilmesini sağlayabilir. Bununla birlikte kanarya gibi ötücü kuşları tercih ederek evde sürekli bir cıvıltı isteyen ailelerin tercihi de yine eşli kanaryalardan yana olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı