Genel Bilgi

En Çok Satışı Olan Pc Oyunları

Gelişen teknoloji sayesinde donanımların hızlanması ve giderek güçlenmesi, oyun sektörüne de yansımıştır. Gelişen donanım ile birlikte oyuncular daha gerçekçi ve daha akıcı bir oyun deneyimi ile buluşmaktadır. Milyonlarca kişi tarafından satın alınan birçok farklı yapım farklı teknolojiler ile geliştirilerek kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. PC platformumdaki satış rakamlarının yanı sıra konsol ve diğer platformlardaki satış rakamları topladı oyunun genel satış miktarını oldukça etkilemektedir. Oyun geliştiricileri on milyonları bulan satış rakamları ile ciddi miktarda kar ederken aynı zamanda oyuncu kitlelerini de oluşturmuşlardır. Bu oyunlardan bazıları şu şekildedir;  

Minecraft 

Yaklaşık olarak 20 milyona varan satış rakamları ile birlikte günümüzde bu sayı her geçen dakika daha da artmaktadır. Minecraft yapımı birçok moda ev sahipliği yapan ve kullanıcının hayal gücünün yönlendirdiği bir oyun olarak günümüzde ciddi satış rakamları yakalamıştır. Birçok farklı içeriğin üretilebildiği bu yapım ister çok oyunculu ister tek oyunculu şekilde de oynanabilmektedir.  

World of Warcraft  

MMORPG yani online rol yapma oyunu olarak geçmekte olan bu yapım Blizzard firması tarafından 2000’li yılların başlarında piyasaya sürülmüştür. Kısa zamanda hikâyesi ve oynanış mekanikleri ile büyük bir oyuncu kitlesi oluşturan bu yapım, yaklaşık olarak 15 milyon adet satışı yapılmıştır. Aylık üyelik sistemi ile günümüzde aktif olarak oynanmakta ve yıllık olarak gelen genişleme paketleri ile oyun hikâyesi ve içeriği desteklenmektedir.  

Half Life 1&2  

Steam platformunun günümüzde bu kadar gelişmesine ve büyümesine en büyük katkıyı sağlamış olan oyun serisidir. Half life 1 toplamda 10 milyona yakın bir satış rakamına ulaşırken Half life 2 ise 13 milyonluk satış rakamına sahiptir. Toplamda 23 milyona yakın bir satış rakamına sahip olan bu seri steam platformunun en önemli oyunlarındandır. Tek kişilik oynanabildiği gibi aynı zamanda birçok farklı haritası ile birlikte çok oyunculu da oynanabilmektedir. 

PUBG 

Battle royale oyunlarının başında gelmekte olan PUBG, çıktığı günden itibaren milyonlarca kişi tarafından oynandı. 20 milyondan fazla satışı sadece PC platformunda yapılan PUBG, konsollar da dâhil edildiğinde 50 milyondan fazla satışa ulaştığı tahmin edilmektedir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı