Genel Bilgi

En Çok Okunan Kitap Türleri

Kitap okumak, kişilerin hayal dünyasını genişleten ve kendini doğru bir şekilde düzgün cümleler ile ifade etmesine yardımcı olan bir araçtır. Kitap okumak için herkesin ayrı ayrı zevkleri bulunmaktadır. Kimi insanlar kişisel gelişim kitapları okumaktan keyif alırken kimi insanlar aşk romanlarını sever ve kimi insanlar ise korku, gerilim ve fantastik öğeler ile kurgulanmış kitapları okumaktan keyif alırlar. Bu nokta okunan kitabın türünden çok kitap okuyor olmak önemlidir aslında. Ancak bazı kitap türleri vardır ki en çok tercih edilen ve okunan kitap türleri arasında yer almaktadır.

Fantezi Kurgu Türündeki Kitaplar

Fantezi kurgu türünde pek çok başarılı seri ve eser bulunmakta olup, bu sayede popülaritesini korumayı başarmıştır. Taht Oyunları, Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi gibi aynı zamanda beyaz perdeye aktarılmış olan ve dünya çapında ün yapmış olan eserler, genç nesil arasında artan bir ivme ile okunmaktadır.  Ayrıca artan bir trend olan vampir serisi kitaplar vardır ki bunlar da gençler arasında sıklıkla okunmaktadır. Örneğin Alacakaranlık serisi tarzı, vampir ve aşk temalarını işleyen kitaplar çokça okunmasının yanı sıra bazıları hem beyaz perdeye aktarılmış hem de dizi olarak televizyon ekranlarından izleyicisi ile buluşmuştur.

Polisiye, Gizem, Suç ve Gerilim

Gizem, gerilim ve polisiye öğeleri işleyen kitaplar da en çok okunan kitap türleri arasında yer almaktadır. Hatta bu türde bazı eserler vardır ki dünya genelinde ün yapmış olmasının yanı sıra beyaz perdeye de son derece başarılı bir şekilde aktarılmıştır. Bu kitap türleri arasında Sandra Brown’un ve hiç şüphesiz ki Agatha Christie’nin kitapları öne çıkmaktadır. Ayrıca Ejderha Dövmeli Kız, Alaycı Kuş ve Da Vinci’nin Şifresi gibi kitaplar da dünya genelinde çok satmasının yanı sıra sinemaya da uyarlanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı