Genel Bilgi

Dünyanın En Güzel 5 Kadın Atleti

Yaptıkları sporlardaki başarılarıyla bütün dikkatleri üzerlerine çeken ve dünyanın her yerinde adlarından söz ettirebilen bu atletler güzellikleri ile de herkesi etkilemeyi başarmıştır. İsimleri birçoğumuzun hafızasına kazınmış olan dünyanın en seksi ve en güzel kadın atletlerini yakından tanıyalım.

Alica Schmidt

8 Kasım 1998 doğumlu olan bu sarışın atlet, 21 yaşında ve 1.75 cm boyundadır. İlk sırada yerini alan Alman sporcu, Busted Coverage dergisi tarafından 2018 yılında dünyanın en güzel atleti seçilmiştir. Dergide adının yer alması ile takipçi sayısı artan sarışın atlet, birçok markadan reklam teklifi aldığını belirtmiş fakat sporun her şeyden daha önemli olduğunu vurgulayarak teklifleri reddetmiştir.

Leryn Dahiana Franco

Güzelliğiyle herkesi büyülen başarılı atlet Leryn, 1 Mart 1982 Paraguay doğumludur. 1.72 cm boy ve 57 kg ağırlığa sahip bu atlet eski bir ciritçidir. 1998 ve 1999 yıllarında altın ve bronz madalya kazanmıştır. Ayrıca güzelliğini değerlendirmek isteyen başarılı atlet Leryn eski bir sporcu olmasının dışında modellik ve oyunculuk da yapmaktadır.

Darya İgorevna Klishina

2011 ve 2013 Avrupa Salon Şampiyonasında ülkesine altın madalya kazandıran Rus güzel, 15 Ocak 1991 Rusya doğumludur. 1.80 cm boy ve 57 kg ağırlığa sahiptir. Uzun atlamacı bir atletizm sporcusu olan Rus güzel Darya, Londra’da da gümüş madalya kazanmıştır. Ayrıca güzelliği sebebiyle bir süre önce eskortluk teklifi aldığınıda açıklamıştır.

Allison Rebecca Stokke

Sırıkla atlama kategorisinde yarışan başarılı atlet, 22 Mart 1989 Amerika doğumludur. 1.70 cm boy ve 58 kg ağırlığa sahip olan güzel sporcu, 17 yaşındayken internet fenomeni oldu ve en çok aranan isimler arasına girmeyi başardı.

Lolo Susan Jones

100 ve 60 m engellide uzmanlaşan başarılı atlet Lolo, 5 Ağustos 1982 Amerika doğumludur. Güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken başarılı atlet, engelli koşu yarışlarında birçok altın ve bronz madalya kazanmıştır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı