Genel Bilgi

Bavul Hazırlama Rehberi

Her seyahat için gerekli olan bavullar şayet gerektiği gibi hazırlanmazsa hem yer kalmadığı için birçok eşya evde kalır hem de önemli kategorideki ürünlerin yolculuk esnasında hasara uğrama şansı artar. Bavul hazırlarken yapılması gerekenler oldukça basittir. Belirli bir zamanı bavul için ayırdıktan sonra aceleye getirmeden rahatlıkla istenildiği gibi eksiksiz bir bavul hazırlanabilir.

Boşlukları Değerlendirerek Her Alan Kullanılmalı

Bavul hazırlarken olabildiğince fazla eşyanın bavula sığdırılabilmesinin temel kuralı her tür boşluğu değerlendirmektir. Bunun için gömlek yakaları, şapkalar, ayakkabılar, lens ve gözlük kutuları gibi her boşluk doldurulmalıdır. Kemerler, aksesuarlar, küçük eşyalar ve parfümler bu boşluklara konularak birçok boş alan yaratılabilir. Böylelikle götürülmesi gereken çok sayıda eşyanın taşınması da mümkün olur.

Gün Gün Plan Yapılarak Kıyafet Tercihi Yapılmalı

Seyahat planı yapmak bavul hazırlama konusunda oldukça yardımcıdır. Gün gün seyahat planı yapılırsa hangi gün hangi kıyafetlerin giyileceği belirlenmiş olur ve buna göre kıyafet tercihi yapılır. Fazla kıyafetlerin götürülmesi engellenirken gerekli her türlü takı ve aksesuarın götürülmesi de mümkün olur.

Likit Ürünler İçin Ambalajlar Kullanılmalı

Valiz hazırlamak son derece kolaydır ancak gerekli özen gösterilmezse bu durumda birçok eşyanın valizde aşınma esnasında hasar görmesi söz konusu olabilir. Hem kıyafet hem de likit ürünler için tek bir valiz tercih edilecekse bu durumda olabildiğince titiz olmak gerekir. Şayet en ufak bir sızdırma durumu kıyafetler başta olmak üzere birçok eşyaya önemli zararlar verebilir.

Makyaj ürünleri, parfümler, güneş kremleri ve nemlendiriciler, şampuanlar gibi sıvı niteliğe sahip olan ürünlerin özel ambalajlar ile paketlenmesi ve mümkün olabildiğince güvenli hale getirilmesi gerekir. Valizde ayrı bir bölüm oluşturmak mümkünse bu likit ürünlerin özel poşetlerinde valizde kendileri için ayrılan yerlere konmaları önemli bir konudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı