Genel Bilgi

Avrupa’da Görülmesi Gereken 5 Şehir

Avrupa hem tarihi yapısı hem de doğal eserler ve güzellikler barındırması nedeniyle birçok turistin ilgisini çeken bir kıta ve ülkeler topluluğudur. Her yıl bu kıtaya birçok turist akın etmekte ve bu turistler sayesinde Avrupa ülkeleri büyük kar elde etmektedir. Avrupa kendi içerisinde barındığı güzel şehirler ile gezilmeye ve görülmeye layık doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir.

Paris

Fransa’nın başkenti olan bu şehir, Avrupa’ya ve Fransa’ya gidildiği takdirde mutlaka görülmesi gereken şehirlerarasında yer alır. Tarihi boyutu sayesinde birçok turistin ilgi kaynağı konumuna gelen bu şehir, içinde bulunan tarihi eserler nedeniyle de ayrı bir dikkat çekmekte ve güzellik sergilemektedir. Özellikle Eiffel kulesi, Paris’te bulunan en önemli kule olup ilgi odağı olmaktadır.

Londra

Londra, önem itibariyle İngiltere’nin başkenti olup tarihsel açıdan dikkat çekmektedir. Aynı zamanda birçok kültürün bir arada barınmasıyla şehir, kültürel bir zenginlik taşımakta ve husus da turistlerin dikkatini çekmektedir. Şehir ortada bulunan bir nehir ile ikiye ayrılırken Londra’nın her yerinden bu nehrin görülebilmesi olasıdır.

Amsterdam

Hollanda’nın başkenti olan bu şehir güzelliği ile dikkat çekici bir görünüme sahiptir. Şehrin yer yanında bulunan parklar ve bahçeler, şehri daha da güzel hale getirmekte ve nefes alınabilir hoş bir ortam oluşturmaktadır. Avrupa’ya gidildiği takdirde muhakkak gezilmesi gereken şehirlerden biri olarak yer alır.

Berlin

Almanya’nın başkenti olan Berlin, tarihi olaylar nedeniyle oldukça sarsılan ve bir zamanlar Hitler’in doğuşuna tanıklık eden bir şehirdir. Üzerinde hala Naziler’in izlerini taşıyan bu şehir, barındırdığı tarihi olaylar nedeniyle mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında yer alır. Şehri yeşil kılan ağaçlar, parklar ve doğal alanlar, şehri güzelleştirmekte ve hoş bir hava katmaktadır.

Roma

Tarihi dokusu ve romantik havası ile Roma son derece güzel şehirlerdendir. Gezilecek tarihi birçok alan vardır. Hatta tüm sokakları tarih kokuyor demek yalan olmaz. İtalya’nın da en gözde şehridir denilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı